Перший всеукраїнський онлайн-конкурс ВИКОНАВЦІВ НА ПОЗДОВЖНІХ ФЛЕЙТАХ

ДАРІУС КЛІСИС

Теперішня діяльність:
Даріус Клісис - один з новаторів гри на бірбіне в Литві (бірбіне або дудка - литовський інструмент з деревини). З 1997 він записав і випустив 14 альбомів: бароко, контемпорарі і експериментальна електронна музика.

В 2008 Даріус виступав сольно з своєю програмою “ Water Serpents ” на 17-му Міжнародному Електроакустичному Музичному Фестивалі “Primavera en la Habana” в Кубі. В квітні 2009, він виграв конкурс симфонічного оркестру на YouTube і був запрошений на саміт YTSO, щоб грати в залі Карнегі під керівництвом Майкла Тільсона Томаса.

В останні роки він грав з такими видатними музикантами, як Марек Топоровський (клавесин / орган, Польща), Божена Корчиньська (сопілка, Україна), Соната та Рокас Зубовас (дует фортепіано, Литва), Даріус Полікайтіс (диригент, США) та інші.

Цілі:
Однією з головних цілей Дарія є адаптація бірбіне до камерної музики (ренесанс, бароко, сучасна музика тощо). Даріус займається дослідженням ранньої музики. Однак у його репертуарі є не лише композиції 15-18 ст., але й композиції 19 і 20 - 21 ст.: Габріель Форе, Енріке Гранадос, Карл Нільсен, Нільс Геде, Феліксас Байорас, Вітовт В. Баркаускас, Макото Шинохара, Бернхард Кролл, Броніус Кутавічус, Майкл Блейк, Йонас Тамулініс, П'єр Макс Дюбуа, Френсіс Поленк, Юргіс Юосапайтіс.

Інша діяльність:

У 2003 році Даріус заснував ансамбль Reversio. Він грав з ансамблем та соло у США, Бельгії, Німеччині, Франції, Польщі, Кубі та інших країнах. Даріус веде дуже активне музичне життя, дає соло концерти і виступає з ансаблем Reversio, продовжує досліджувати музику бароко, дає уроки гри на бірбіне, створює музику для театру, проводить майстер класи. З 2015 Даріус Клісис стає директором міжнародного фестивалю дерев’яних духових інструментів “Medynės”.

Освіта:
Даріус Клісис (народився 1969, Литва) закінчив курси бірбіне в консерваторії Kaunas J. Gruodis в 1988, де він здобув спеціальність по грі на бірбіне та набув досвід виконавця та керівника камерного ансамблю / оркестру. В 1992-1994, він вивчав аудіоінженерію в Аудіоінституті Америки. Даріус закінчив бакалавра у 2003 році та магістратуру у 2005 році в Литовській музично-театральній академії, де він навчався під керівництвом професора Ромуальдаса Апанавічуса та доктора Кастітіса Мікішка. Саме під час навчання Даріус зацікавився музикою бароко, її інтерпретацією і історією, і тим як бірбіне може бути використане при її виконанні. Його дослідження було підсумовано у магістерській роботі "Принципи артикуляції духових інструментів у епоху бароко та їхнє застосування до бірбіни".